طراحی اپلیکشین

چرا اپلیکیشن ؟

طراحی اپلیکیشن به علت رشد و گسترش استفاده از تلفن های هوشمند و تبلت ها روایج بسیاری پیدا کرده است. رشد و محبوبیت بی نظیر تلفن های هوشمند پدیده ای جهانی است و این محبوبیت در حال گسترش است. براساس گزارشات با وجود ۵ میلیارد مشترک تلفن همراه در جهان فقط ۱ میلیارد کاربر تلفن هوشمند وجود دارد ولی رشد بازاری نزدیک به ۴۲٪ در سال دارند.

دلیل اصلی گرایش به استفاده از اپلیکیشن ها میزان مصرف کمتر اینترنت در مقابل وب سایت ها می باشد. فناوری کلیدی در طراحی اپلیکیشن ها استفاده از HTML5 می باشد. این فناوری با داشتن CSS و کدهای JavaScript مخصوص خود امکان تولید اپلیکیشن های که از نظر عملکرد و طراحی نسبت به وب سایت ها برتری دارند را به وجود می آورد.

البته توجه به این نکته مهم است که طراحی اپلیکیشن نیازمند داشتن یک وب سایت مناسب و تامین امنیت جهت پشتیبانی خدمات است. برای طراحی وب سایت مناسب باید یکسری نکات را در طراحی رعایت کنیم.

HTML5 چیست ؟

HTML5 آخرین نسخه ارائه شده از طرف سازمان W3C که وظیفه تعیین استانداردهای وب سایت ها را دارد. HTML5 یک استاندارد برای بیان کدهای CSS و JavaScript هست. هدف اصلی HTML5 ایجاد استاندارد با مجموعه ویژگی هایی که بتواند عملکرد اپلیکیشن ها را بهبود ببخشد.

مزایایی اپلیکیشن های موبایل

صرفه جوی در زمان و افزایش بهره وری

در جامعه مردم می توانند کارهای روزمره خود را مثل چک کردن ایمیل٬ پرداخت قبض ها و یا خرید های خود را بدون مراجعه به دفاتر مربوطه انجام دهند. با این اپلیکیشن ها در وقت صرفه جوی می شود و زمان بیشتری را برای انجام کارهای خود دارند.

بهبود زیرساخت های فن آوری و اطلاعات

برای استفاده از اپلیکیشن ها نیاز هست که دسترسی به اینترنت در سطح جامعه فراهم باشد. بنابراین برای در دسترس بودن این خدمات نیاز به طراحی و گسترش زیرساخت های ارتباطی در سطح جامعه و کشور می باشد.

ایجاد موقعیت های شغلی

با توسعه این اپلیکیشن ها در سطح جامعه امکان به خدمت گرفتن افراد متخصص در این زمینه فراهم می گردد. بنابراین سطح اشتغال و درآمد زایی برای جامعه و کشور افزایش پیدا می کند.

مصرف کمتر برق

هنگامی که بیشتر افراد از اپلیکیشن ها برای انجام کارهای روزانه خود استفاده می کنند و تسهیلات دریافت می کنند نرخ استفاده از کامپیوتر ها کم می شود. در نتیجه میزان برق مصرفی در کشور و جامعه کاهش پیدا می کند.

آخرین نوشته ها

اسکرول به بالا
×